Başlangıç > Göçmenlik üzerine > Avustralya seyahatimiz

Avustralya seyahatimiz

Bir önceki yazıyı gezi parkı olaylarından önce yazmıştım. Bu derece büyüyeceğini ben de tahmin etmemiştim doğrusu. Bu konu hakkında çok yazayım diye düşündüm ama seyahat hazırlıkları ve planlaması için hatırı sayılır zaman harcamamdan dolayı siteyi güncelleyemedim. Öncelikle Avustralya seyahatimizi ayrı bir sayfa olarak blog’a ekliyorum.  Turist gözüyle Avustralya linkinden detaylarına ulaşabilirsiniz.

Reklamlar
 1. gözde sungurtekin
  Ekim 28, 2013, 2:12 pm

  Avustralya’ya yaptığınız bu gezi sizi nasıl etkiledi? Fikirlerinizde değişiklik oldu mu? Eşiniz ne düşünüyor? Hala göç etmekte kararlı mısınız?

  • Ekim 30, 2013, 12:02 am

   Merhaba Gözde,
   Evet kararlıyız ancak artık zorlukların daha farkındayız ve daha temkinliyiz. Yurt dışına gidip, adapte olamadan 6 ayda vazgeçip dönen arkadaşlarımız var. Gidip mutlu yaşanlar var, sürünenler var. Bizim taşınmak için 2017 yılına kadar süremiz var. Bu süreyi işimizi kolaylaştırmak için en iyi şekilde kullanmak istiyoruz

   • serhat
    Kasım 20, 2013, 1:38 pm

    iyi günler,

    avustralya ya gidip orada iş bulma çalışması yapabildiniz mi? yapamadıysanız ne tip çalışmalar yapıyorsunuz, neler düşünüyorsunuz, ümidiniz ne seviyede? burada iyi sayılabilecek bir yaşamı olan ama gitmek ve orada uzun süre sosyal adaleti ve insanlık değerini hissederek yaşamak niyetinde birisi olarak soruyorum.

    teşekkürler

   • Kasım 22, 2013, 10:58 pm

    Merhaba,
    Benzer motivasyonumuz olduğumuzu söyleyebilirim. Biz şartlarımız değiştiği için şu an Türkiye’de bulunmayı tercih ediyoruz.
    Aktif bir çalışmam olmadı ancak gördüğüm kadarıyla iş bulmak kesinlikle kolay değil. Vize alırken başkalarıyla yarışmıyorsunuz ancak iş başvurusu yaparken çok özel bir alanda çalışmıyorsanız size benzer bir çok profil ile yarış halinde olacaksınız.

    Kendi çalıştığınız ya da hedeflediğiniz alandaki pazarı ve ihtiyaçları iyi değerlendirin. Kimsenin sözüne uyup strateji geliştirmeye kalkmayın. Herkesin durumu farklı. İletişim yeteneği iş görüşmesinde çok çok önemli. İş alanı ne olursa olsun üzerine düşülmesi ve geliştirilmesi gereken bir özellik.

    Türkiye’de büyük bir firmada bilgisayar mühendisliği yapan bir arkadaşım şu an orada taksi şoförlüğü yapıyor. Ortama adapte oldukça kendi alanınızda iş bulma olasılığınız yükselecektir. O zamana kadar vasıfsız işlerle geçiminizi sağlamak zorunda kalabilirsiniz.

    İleride bu konuda şahsi tecrübelerimle daha detaylı bilgi vermeyi ümit ediyorum

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: